Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrencilerle İlgili İmzalanan Protokol

17 Ocak 2021 01:09 Malatya Doğuş Spor Salonu 561

Sporculara Büyük destek spor yapanlara özel okullarda ücretsiz eğitim alma kapısı açıldı

Sporculara  bir ilk daha Devletimiz her daim sporcuya desteğini göstermektedir. Sporcular için Tam burslu eğitim almalarını kolaylaştıran anlaşma yayınlanmıştır. Hayırlı olsun.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrencilerle İlgili İmzalanan Protokol hakkında bir duyuru yayınladı. Gençlik Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasından düzenlenen Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İşbirliği Protokolü 29/12/2020 tarihinde imzalanmış olup; söz konusu protokol aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Spor Bakanlığımız ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında düzenlenen Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İşbirliği Protokolü 29/12/2020 tarihinde imzalanmıştır. Bu Protokol ile ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcu öğrencilerin Özel Öğretim Derneği (ÖZDER)' ne üye okullarda %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim - öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin, kişisel, sosyal ve sportif gelişmelerinin sağlanması amaçlanmıştır. İmzalanan bu protokol çerçevesinde aşağıda belirtilen olimpik ve paralimpik spor dalları yarışmalarında son 2 yıl içerisinde altın, gümüş ve bronz madalya aldığı Bakanlık tarafından belgelendirilen sporculara, Özel Öğretim Derneği (ÖZDER)'ne üye okulları tercih etmeleri halinde, verilen kontenjanlar dahilinde, sınıflarını geçmek ve spor yaşamına devam etmek kaydı ile diplomalarını alıncaya kadar %100 oranında eğitim bursu verilmesi sağlanacaktır.

1. Grup : Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında madalya alanlar,

2. Grup : Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimnpiyatlarında madalya alanlar,

3. Grup : Ulusal Spor Faaliyetlerinde madalya alanlar Ulusal Spor Faaliyetleri : Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye Birincilikleri, ANALİG Türkiye Birincilikleridir. 

Spor Bakanlığımız ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında imzalanan Sporcular için eğitimde yeni bir dönem başlamış oluyor. Spors zaman ayıran başarı gösteren sporcularımıza daha önce üniversitede  destek olunmaktaydi bu anlaşmayala orta öğretimde ücretsiz tam burslu eğitim alma imkanı başlamıştır.

Emeği geçen Başda Devletimizin yetkililerine Bakanlarımıza Spor Genel Müdürlüğüne Doğuş Spor kulübü olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Malatya Taekwondo - Malatya Doğuş Spor Kulübü - Malatya Spor Salonu Karate  Boks salonuMalatya Kick Boks Salonu

Malatya'da Spor Tekvando. Satranç Karate-,Boks Çocuk Jimnastiği, Beden Eğitimi Hazırlık, Kondüsyon Askeri ve Polis Okullarına Hazırlık, Badminton, Yüzme, Futbol, Kick Boks, Pilates, Step, Aerobik, Kondisyon ve Aletli Jimnastik

Malatya Doğuş Spor Salonu

Şeyh Bayram Mah. Kamil Sk. 3. Ara Abdülkadir Eriş İlkokulu Arkası - Temelli Esenlik Market Kıvanç Ekmek Fabrikası Devamı Hanei Saadet Evleri A blok 6. Sk. No:35 Yeşilyurt / Malatya
44090 Yeşilyurt / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.