Malatya Spor salonları

30 Kasım 2020 00:32 Malatya Doğuş Spor Salonu 698

Malatya Spor Salonu Tekvando .Boks. Kick boks Eğitimi

Malatyamızda spor salonları spor severlere hizmet vermek için canla başla çalışıyorlar.Spor yapmak istyen çocuklarımıza gençlerimize kapılarını açıyorlar.

Malatyamızın spor salonu bakımından ele alırsak var fakat onları boş bırakan bir halkımız görünüyor. Malatya büyük şehir olacak kadar nufusa sahip.olmasına rağmen spor salonlarını nufusa oaranla yeterli değil.

Malatya başarılı sporcu bakımından başarılı bir bölge.İnsanımızın mücadeleci ruhu kendine güvenmesi liderlik özeliği başarıyı bulmada etkili rol almaktadır.

Bir milyon nufusu olan malatyanın spor salonu sayısına baktığımızda çok düşük.Bunun nedeni spor kültürünün zayıf olması spor tanıtımının az olmasıdır.

Oysaki sporun faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Şu korona döneminde  her geçen gün sporun olumlu etkilerini bilim adamları açıklıyor.

Dünya sağlık örgütü sporun bu hastalıkdaki olumlu etkisini açıklarken hala insanımız spor yapmaktan geri durmasını anlamış değilim.

Çocuklarımızın gelişiminde Kişilik oturmasında cidi katkıları olan spor hala Malatyamızda hak etiği yerde değildir.

Son zamanlarda gözlemlerimiz spor salonlarının bir bir kapandığını gösteriyor.Aksine daha çok artması gerekirken kapanması bizi üzmektedir.

Malatyada spor salonlarına sahip çıkmak yine bizlere düşüyor.Spor salonlarını ayakda tutmak için spor yapalım spor salonlarına sahip çıkalım.

Her mahalemizde her semtimizde her ilçemizde bir spor salonumuz olmalı.Biz spor salonlarına sahip çıkmazsak o salonların yerini kahveler ida bayileri alacaktır.Buraları yine bizin çocuklarımız gençlerimiz dolduracaktır.

Obezite artarak devam ediyor Bel kamburluğu şekil bozuklulukları artarak devam ediyor.Sosyal medya internet uyuşukluğu bağımlılığı sanal hastalık en büyük tehlike görünüyor.

Bu okuların kapalı olduğu sosyal hareketliliğin azaldığı bu dönemde spor salonlarında sitres atma arkadaş edinme ve güzel bir kişilik oluşumu  nda etkisi olan sporu ihmal etmeyelim çocuklarımızda yaptıralım.

Bizimkisi sorumluluk ilkesiyle bir acizane düşüncelerimizi size altarmaktır. Yine değerlendirmesini siz yapacaksınız. 

Spor Salonlarında  Pandemi tedbirleri alınmaktadır ve her gün denetlenmektedir 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Malatya Taekwondo - Malatya Doğuş Spor Kulübü - Malatya Spor Salonu Malatya Boks salonuMalatya Kick Boks Salonu

Malatya'da Spor Tekvando. Satranç ,Boks Çocuk Jimnastiği, Beden Eğitimi Hazırlık, Kondüsyon Askeri ve Polis Okullarına Hazırlık, Badminton, Yüzme, Futbol, Kick Boks, Pilates, Step, Aerobik, Kondisyon ve Aletli Jimnastik

Malatya Doğuş Spor Salonu

Şeyh Bayram Mah. Kamil Sk. 3. Ara Abdülkadir Eriş İlkokulu Arkası - Temelli Esenlik Market Kıvanç Ekmek Fabrikası Devamı Hanei Saadet Evleri A blok 6. Sk. No:35 Yeşilyurt / Malatya
44090 Yeşilyurt / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.