Malatya'da spor salonları.Spor Kulüpleri Spor ve Yaşam Merkezi

03 Eylül 2020 01:21 Malatya Doğuş Spor Salonu 18135

Malatyada spor salonu değerlendirmesini Malatyada spor salonları malatyanın nufusuna göre cok az sayıda bunun değerlendirmesini yapmak gerekir Malatyada spor salonları malatyanın nufusuna göre cok az sayıda bunun değerlendirmesini yapmak gerekir Türkiyede sporu incelersek spor gelişmekte olduğunu görmekteyiz. Avrupayla kıyasladığımızda çok geride olduğumuzu .Gelişmiş ülkeşerde spor yapma oranları ülkemizle kıyaslandığında çok geride olduğumuzu görürüz. Avrupada yüzde 40-70 ken ülkemizde bunun çok geride olduğunu binde 3-5 arasında olduğunu görüyoruz.

Malatyada spor salonları malatyanın nufusuna göre cok az sayıda bunun değerlendirmesini yapmak gerekir Türkiyede sporu incelersek spor gelişmekte olduğunu görmekteyiz. Avrupayla kıyasladığımızda çok geride olduğumuzu .

   Gelişmiş ülkeşerde spor yapma oranları ülkemizle kıyaslandığında çok geride olduğumuzu görürüz. Avrupada yüzde 40-70 ken ülkemizde bunun çok geride olduğunu binde 3-5 arasında olduğunu görüyoruz.

  Ülkede böyleyken Malatya da bundan farklı değil Malatya baktığımızda spor salonu sayılarına nufusa göre kıyaslarsak aynı durum ilimizde görmek mümkün.

 Bir milyona yakın nufusa sahip malatyada spor salonu sayısı 20-30 arasında görünmekte. Onlarda kapanmaya mahkum kirasını ödemede zorlanan salon yönetimlerinin fedekarlıklarla ayakta durmaya çalışan spor salonlarımız bulunmakta.

  Malatyada spor salonlarımızın kaliteli eğitim vermesi için talep edenlerin sayısını artırmak gerekiyor.Bunuda spor kültürünün artmasıyla mümkün olduğunu söyleyebiliriz .

  Avrupada ve elişmiş ülkelerde yediden yetmiş yediye spor yaparken bizde hala kaysıda çalışmayı spor olarak algılayan büyük bir nufus olduğunu görmekte ve gözlemlemekteyiz.

   Malatya da spor salonlarımızın durumu hiç de iç açıcı değil bugün bir çok ülkede her mahalede 20-30 spor kompleksi spor salonları varken büyük şehir olan bir milyona yakın nufusuyla toplam 20-30 spor salonu yaşam merkezi spor kompleksi olması manidar ve düşündürücüdür .

  Budurumda malatyada spor nekadar yol alır nasıl gelişir.Yaşam boyu sporu her bireyin yapması gerekirken bizde sadece gençler ve çocuklar yapmaktadır .    Yarış sporuyla yaşam boyu sporu karıştırmaktayız.Sadece kilo düşmek için spor yapmaktayız halbuki yaşam boyu spor her insanın günlük yapması gerekmektedir.

 Dünya sporu sağlık için yaparken biz meslek edinmek iş bulamasak Beden Eğitimi Öğretmeni oluruz veya halk eğitim kurslarında sigortamız yatar azda olsa geçim sağlayacak bir gelir olur diye yapmaktayız.Sınavı etkileyecek ek puan alacak bir katkısı var diye yapıyoruz. Spor yapanlara ek puan veriyor şuanda mili eğitim  yapılan sınavlara katkısı var diye yapıyoruz.. 

 Malatyada üç çeşit spor salonu olduğunu gözlemleyebiliriz. Bodrumlarda yapılan taekwondo  kickboks uzakdoğu sporları.Vucut geliştirme fıtness salonları birde spor kulübü olarak bir çok bıranşda hizmet veren salonlar olarak ayırabiliriz.Böyyle bir manzarada yaşam boyu spor yapanların azınlıkda olduğunu görüyoruz bunu artırmak herkese anlatmak biz spor kulüplerinin sporla uğraşan kadroların görevidir.

   2001 yılında Avrupa Şampiyonu Mili takım Antrenörü Beden Eğtm Öğrt Nedim TÜRK ve Kardeşleri Uluslararası Taekwondo Şampiyonu Bekir Türk Dünya Üçüncüsü Adil Tolga Türk tarafından kuruldu. Hedefi hep daha iyiye ve ileriye ulaşmak olan Doğuş Spor Kulübü çalışmalarına yeni yerinde devam etmektedir...

   Kulübümüzde Taekwondo, Satranç, Çocuk Cimlastiği Beden Eğitimi Hazırlık Askeri ve Polis Okullarına hazırlık Badminton, , Yüzme, Futbol, , Kick Boks, Platess, Step, Aerobik, Kondisyon ve aletli jimnastik dallarında Antrenörlük belgesine sahip hocalar eşliğinde, bayanlara bayan hoca, erkeklere erkek hoca nezaretinde ayrı ayrı, çalışmalar yapılmaktadı...

  Sporcu gençlere sağlıklı beden ve sağlıklı zihinlerin ürettiği büyük düşünce vizyonunu aşılamayı ve diğer toplum katmanlarını etkilemeyi kendisine görev edinmiştir. Doğuş Spor Kulübü Türk Bayrağını Dalgalandıracak Şampiyonlar yetiştirmek ve aynı zamanda Ahlakli nesiller Vatanını miletini seven nesiler yetiştirmek için...

spor adına herşey www.malatyadogusspor.com

Siz Spor severlerin hizmetindeyiz...

                                           "BAŞARMAK İÇİN EN İYİSİ İLE YOLA ÇIKIN"......

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Malatya Taekwondo - Malatya Doğuş Spor Kulübü - Malatya Spor Salonu Malatya Boks salonuMalatya Kick Boks Salonu

Malatya'da Spor Tekvando. Satranç ,Boks Çocuk Jimnastiği, Beden Eğitimi Hazırlık, Kondüsyon Askeri ve Polis Okullarına Hazırlık, Badminton, Yüzme, Futbol, Kick Boks, Pilates, Step, Aerobik, Kondisyon ve Aletli Jimnastik

Malatya Doğuş Spor Salonu

Şeyh Bayram Mah. Kamil Sk. 3. Ara Abdülkadir Eriş İlkokulu Arkası - Temelli Esenlik Market Kıvanç Ekmek Fabrikası Devamı Hanei Saadet Evleri A blok 6. Sk. No:35 Yeşilyurt / Malatya
44090 Yeşilyurt / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.