Evde Kalıyoruz Hareketsiz kalmıyoruz.

01 Nisan 2020 00:42 Doğuş Spor Kulübü 439

Dünyada çıkan Korona virus salgınından dolayı evde kalıyoruz dışarı çıkmıyoruz.Devletimizin koyduğu kurallara riayet ediyoruz.

65 yaş altı dışarı çıkma yasagından sonra 20 yaş altı gençlerimiz çocuklarımızında dışarı çıkması yasaklandı .Dışarı çıkmıyorsak evde kalıyoruz ama evde yatmıyoruz.

Öncelikle derslerimizi Eba dan takip ediyoruz. Kitap okuyoruz Dua ezberliyoruz. Tabiki sporumuzuda evde yapmaya devam ediyoruz.

Spor yapanlar herkesden daha çok disiplinli olurlar. Kuralları daha iyi uygularlar.Ama hareketsizde kalmazlar.

Tekvando sporu yapanlar evde herzaman spor yapabilirler.

Tekvando esnekliğe dayalı bir bıranş eğer bacaklarımızı ve vucudumuzu esnetmeyi ihmal edersek esnekliğimiz gerileyecektir.Ozaman her gün bacak açma yapacağız.Salonda yaptığımız ısınma hareketlerini bil hasa açma germe esneme hareketlerini günlük düzenli tekrar edeceğiz.

Tekvando pumseleride bu fırsatan tekrar edeceğiz evimizin bir odasında bunları rahatlıkla yapabiliriz.

www.malatyadogusspor.com Resmi veb sitemizde Kaptan Mehmet Hocamızın göstermiş olduğu egzersizlere bakarak evde ailemizle spor yapabiliriz.

Biz güçlü bir miletiz Allahın izniyle  her şeyin üstesinden gelebiliriz.Sabır metanet göstermemiz gerekiyor.

Evde ailemize hizmet etmeli kardeşimize yardımcı olmalıyız.Bol bol kitap okuma şansımız var bunu değerlendirebiliriz.

Biz inançlı bir toplumuz bu başımıza gelenleri ders alıp bol bol dua edeceğiz İnşallah en kısa zamanda geçecek ve biz yine biaraya geleceğiz antrenmanlarımızı yapacağız Biz sizi çok özledik 

Temizliğe dikat ediyoruz Anemizi Babamızı üzmüyoruz Kalın sağlıcakla Allaha  emanet olun

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Malatya Taekwondo - Malatya Doğuş Spor Kulübü - Malatya Spor Salonu

Malatya'da Tekvando. Satranç,Boks Çocuk Jimnastiği, Aikido Beden Eğitimi Hazırlık, KondüsyonAskeri ve Polis Okullarına Hazırlık, Badminton, Yüzme, Futbol, Kick Boks, Pilates, Step, Aerobik, Kondisyon ve Aletli Jimnastik

Doğuş Spor Kulübü

Şeyh Bayram Mah. Kamil Sk. 3. Ara Abdülkadir Eriş İlkokulu Arkası - Temelli Esenlik Market Kıvanç Ekmek Fabrikası Devamı Hanei Saadet Evleri A blok 6. Sk. No:35 Yeşilyurt / Malatya
44090 Yeşilyurt / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.