Doğuş Spor Kulübü Tekvando Takımı Malatya Şampiyonu

03 Ocak 2020 00:18 Malatya Doğuş Spor Salonu 1935

Doğuş spor kulübü erkeklerde Malatya il seçmelerinde şampiyon oldu

28-29 Aralık tarihlerinde Malatya Merkez Kapalı Spor salonunda yapılan Türkiye Taekwondo Federasyonunun 2020 faliyet programında yer alan Türkiye Büyükler Şampiyonasına katılmak için 163 sporcu kıyasıya yarıştılar.

2 gün boyunca süren Malatya şampiyonasında Doğuş spor kulübü takım halinde erkeklerde Malatya birincisi oldu.

63 kg Emir Bayansalduz (birinci).

54 kg Berat Aktunkaya( birinci)

74kg Mert Bayansalduz (ikinci)

87kg Nimetullah uzanulu (ikinci)

58kg Mustafa Kara (üçüncü)

Bu sonuçlara göre 163 sporcunun katıldığı il seçmelerinde Doğuş Spor Kulübü 2 birincilik 2 ikincilik 1 üçüncülük alarak seçmelerin Erkeklerde en başarılı takımı olarak takım halinde birinci olmuştur. Doğuş spor kulübü Antrenörü Nedim Türk  bu şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını haftanın 6 günü antrenman yaptıklarını 3 antrenör gençlerimizle bire bir ilgilendik Kıymetli hocalarım Özgün Çağdaş Eray, Hüseyin Gazi Çelik hocalarıma çok teşekür ederim bizi bu şampiyonada yanlız bırakmayan kulübümüzün bütün sporcularına kıymetli velilerimize teşekür ediyorum dedi.

Bu başarı hep beraber kazanılmış bir başarıdır. 2020 yılı faliyet programında yer alan Türkiye büyükler şampiyonasında dereceye girip mili takıma sporcu kazandırmaktır. Geçen yıl bunu başardık 2 sporcumuz mili takımda yariştı bu yıl bu sayı daha fazla olur inşallah.

Bu başarıda emeği olan herkese teşekür ediyorum sporcularımızı yürekten kutluyorum inşallah Ankarada ya amacımız il düzeyinde başarılı olmak değil hedefimiz ulusal ve uluslararasında başarı göstermektir. Yapılacak olan türkiye şampiyonasında dereceyle dönenenler mili takıma sporcularımız çağrılır bayrağımızı dalgalandırırlar.

Yorum Ekle

Yorumunuzu Paylaşın!

Yorumlar 1

  • Osman Emre 17 Kasım 2020 20:35
    Bu kadar iyi hocalar olduktan sonra her yıl şampiyon oluruz

Malatya Taekwondo - Malatya Doğuş Spor Kulübü - Malatya Spor Salonu Malatya Boks salonuMalatya Kick Boks Salonu

Malatya'da Spor Tekvando. Satranç ,Boks Çocuk Jimnastiği, Beden Eğitimi Hazırlık, Kondüsyon Askeri ve Polis Okullarına Hazırlık, Badminton, Yüzme, Futbol, Kick Boks, Pilates, Step, Aerobik, Kondisyon ve Aletli Jimnastik

Malatya Doğuş Spor Salonu

Şeyh Bayram Mah. Kamil Sk. 3. Ara Abdülkadir Eriş İlkokulu Arkası - Temelli Esenlik Market Kıvanç Ekmek Fabrikası Devamı Hanei Saadet Evleri A blok 6. Sk. No:35 Yeşilyurt / Malatya
44090 Yeşilyurt / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.